banner3

Melissima şubeleşme çalışmalarına hız verdi

2008 yılında Elif Karakışla’nın temellerini attığı Melissima, güzellik ve kişisel bakım alanında fark yaratan markalardan oldu.

KADIN GİRİŞİMCİLER 09.03.2021, 12:15
Melissima şubeleşme çalışmalarına hız verdi

Melissima’nın 2014 yılında sektörde fark oluşturmak adına başlattığı online danışmanlık modeli, pandemi ile birlikte yoğun talep gördü. Dünya genelinde 15.000’in üzerinde online kişisel cilt danışmanlığı sağlayarak sektöründe fark yarattı.

2021 yılında Türkiye ve Dünya genelinde şubeleşme çalışmalarına hız verdiklerinin altını çizen Melissima Yönetim Kurulu Başkanı Elif Karakışla ile çalışmalarını konuştuk.

Elif Hanım, kariyerinizden ve şirketinizin kuruluş öyküsünden bahseder misiniz?

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Yaklaşık 10 yıllık kurumsal kariyerimi takiben kendi markamı yarattığım Melissima şimdi 14 yaşında. Wellness Dünya’da en güçlü büyüyen sektörlerin başında geliyor. Bu sektöre bilinçli olarak yatırım yapmayı seçtim. Kendisine özen gösteren herkesin başvuracağı bir merkez olarak yola çıktık. Obagi, Genosys, PhFormula, SkinCeuticals, ZO Skin Health gibi Dünya’nın en fazla tercih edilen dev markaları ile çalışıyoruz. Bu medikal markaların kabin uygulamalarını ve evde cilt bakım ürünlerini sağlıyoruz. Merkezimiz İstanbul’da ve şu an ilk şubemizi yine Bağdat Caddesi’ne yatırım yaparak kuruyoruz. Önümüzdeki dönemde şubeleşme çalışmalarımız devam edecek.

 “Pandemi döneminde online danışmanlık ile fark yarattık.”

Türkiye’nin dört bir yanından ve hatta ülke dışından 15,000 kişiye kişisel cilt danışmanlığı sağlıyoruz. Whatsapp üzerinden kolaylıkla erişilebilen özel bir sistem oluşturduk. Herkese evinin konforunda hizmet vermek ile yola çıktık. Pandemi döneminde herkes evlerine kapanmışken bu söylemimiz hiç olmadığı kadar anlam kazandı. Büyümemizde en kritik yeteneğimiz değişime adapte olabilme gücümüz. İnsanların ne istediğini çok iyi gözlemlememiz. Sektörün gittiği yönü görebiliyor, çoğu zaman Türkiye’de sektöre yön veriyoruz.

“Sektöre özel mesleki okul açmayı hedefliyoruz”

Kendi markamızla sunacağımız özel ürünler üzerindeki çalışmalarımızın sonuna geldik. Çok yakında bu ürünlerin satışı konusunda da çalışmalar başlatmış olacağız. Bizim yenilikçi bakış açımız sayesinde kullandığımız birçok yöntem ve ürünler sektörde büyük etki oluşturuyor. Uluslararası birçok markanın düzenlediği organizasyona katılarak eğitimler sunuyoruz. Türkiye’de wellness alanında görev almak isteyen herkesin hevesle kayıt olmak isteyeceği eğitim kurumları açacağız. Bu şekilde güzellik sektörünü el ele daha keyifli bir alana dönüştüreceğiz.

Kadın girişimciler ve yöneticilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Kadın olmanın getirdiği güçlü yanlarımız var: Çok yönlü çalışma, güçlü ön görü, duyarlılık, kararlılık, tutku. Kadın olduğumuzu bilelim, insan olarak çalışalım. Kişilerin kadın erkek ayrımını körükleyen seçimlerine alet olmayalım. Katkı yaratmak için çalışanların, diğerlerinden sıyrılarak zirveye taşınacağı bir döneme girdiğimizi düşünüyorum. İnsana katkı, doğaya katkı temel hedefimiz olsun. Bedenimize, cildimize karşı sorumluyuz. Bunu fark edelim ve kendimize iyi bakalım. Işıl ışıl parlayan bir girişimci – yönetici daha kolay ‘EVET’ alır. Bu çok inandığım fikrin altını doldurmak için Melissima’da her gün porselen gibi ciltler ortaya koymak için sonsuz gücümle çalışmaya devam edeceğim.

İçimizdeki sonsuz gücü keşfetmeye gönüllü olmalıyız. Hayallerimizin de ötesine geçebilmek için kimsenin yapamayacağınıza dair inançlarını satın almamak çok önemli. Sen ne istiyorsun? Neyi seçiyorsun? Bunun için hangi adımları attın? Daha fazlası için neler mümkün? Çok güçlü sorular. Her gün sorarak daha fazla alan açabiliriz kendimize. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz Kutlu Olsun.

www.melissima.com.tr 

0532 708 01 20 - 444 82 31 

instagram: @Melissimaerenkoy

Yorumlar (0)
15
açık