İzmir’in Narlıdere ilçesi kentsel dönüşümü iki yılda tamamlanacak

İzmir Narlıdere Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin kentsel dönüşüm çalışmalarının iki yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

KAMU YATIRIMLARI 21.12.2021, 12:36 23.12.2021, 04:57
İzmir’in Narlıdere ilçesi kentsel dönüşümü iki yılda tamamlanacak

2,5 senelik süreç konusunda değerlendirmelerde bulunan Engin, İngiltere merkezli Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri (Livcom) tarafından üçüncülüğe layık görüldüklerini kaydederek “İlçede yaşam kalitesini artırmak üzere bisiklet yolları, orman tesisi, yeni meydanlar gibi kente değer katan birbirinden önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Kentsel dönüşümde yüzde yüz uzlaşı için söz vermiştik. Yaklaşık 1 buçuk yıllık müzakere sürecinin ardından uzlaşma sağlandı. İki yılda projeyi tamamlayacağız” diye konuştu.

Kent metrosunun da bir yıl içinde tamamlanacağını aktaran Başkan Engin, tarihe de sahip çıktıklarını ve 85 tarihi evi ve meydanı yenilediklerini söyledi.

Başkan Engin, İzmir’in turizm potansiyeli çok yüksek bir kent olduğunu dile getirerek  “İzmir’i tam bir turizm kenti haline getirmemiz gerekiyor. Bu turizm hamlesi ancak Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer’in dediği gibi 30 ilçenin de katkısıyla sağlanır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)