İzmir 35 Narlıdere’de inşaat çalışmaları başladı

İzmir'in Narlıdere ilçesinde 11.700 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projesinde yüklenici firma çalışmalara başladı. Proje kapsamında 210 konut inşa edilecek.

KAMU YATIRIMLARI 10.12.2021, 12:18
İzmir 35 Narlıdere’de inşaat çalışmaları başladı

İzmir 35 Narlıdere kentsel dönüşüm projesi kapsamında, proje alanında müteahhit firma tarafından çalışmalara başlandı.

250 Milyon TL'lik yatırım bedeli ile hayata geçirilecek olan proje kapsamında, 2+1, 3+1 ve 4+1 büyüklüğe sahip olan 210 konut inşa edilecek. İzmir 35 Narlıdere projesinde Narlıdere Belediyesi de hak sahibi olarak 24 dairenin mülkiyetini alarak yaklaşık 50 Milyon TL gelir elde edecek.

Kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "İlçemizde yaklaşık 43 hektarlık alanın imar planlarının tamamlanmasının ardından kentsel dönüşüm alanlarının büyük bölümünün imar planları onaylandı. Kentsel dönüşüm için hak sahibi vatandaşlarımızla anlaşma sağlanamayan yerler vardı. Yüz yüze görüşmelerle bu hak sahibi vatandaşlarımız ile de anlaşmaya vardık. Müteahhit firma da inşaat çalışmalarına başladı. 2 yıl içerisinde de bu konutları hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Engin, belediye olarak kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşları memnun etmeyi ilke edindiklerini belirterek "Hak sahibi vatandaşlarımız bu dönüştürülecek alanlardaki evlerini tahliye ederek geçici ikametlerine yerleştiler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da bu vatandaşlarımıza kira yardımında bulunuyor. Bu alanda 100'e yakın binanın yıkımı tamamlandı. Bu binaların yerine daha modern, daha konforlu ve depreme dayanıklı yeni binalar yükselecek. Bulunduğumuz bölgede gelecek 10 yıl içerisinde yaklaşık 10 bin konut inşa edilecek. Bugün buradan başladık, Narlıdere'ye hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)