banner3

Turkmall, İzmir'de 1.450 konutluk yeni proje geliştirecek

Turkmall, İzmir'in Konak ilçesinin Göztepe mahallesinde 200 dönümlük alan üzerinde kentin en büyük kentsel dönüşüm projesini geliştirmek için düğmeye bastı. 2022yılında başlanacak olan ve Forum Göztepe ismini alacak olan proje kapsamında 1.450 konut, ofis ve ticari alanlar inşa edilecek.

YENİ PROJE 21.12.2021, 14:26
Turkmall, İzmir'de 1.450 konutluk yeni proje geliştirecek

İzmir'in kentsel dönüşümü konusunda acilen harekete geçilmesi gerektiğini belirten Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, bir özel şirket olarak İzmir'in en büyük kentsel dönüşüm projesini 2022 yılında yaşama geçireceklerini kaydetti.

Forum Göztepe markası ile Esentepe mahallesinde yer alan 200 bin metrekarelik alan üzerinde 1 milyar liralık yatırımla kentsel dönüşüm projesi hazırladıklarını belirten Eyüboğlu, “İzmir'de herkes tarafından kabul gören Forum Bornova markasının ardından şimdi de karma bir proje olan Forum Göztepe'yi İzmirliler'le buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Burası bizim açımızdan çok değerli bir proje çünkü yalnızca avm ve konut inşa etmeyeceğiz. Meydanı, sokağı ve sosyal donatılarıyla yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İzmir'in ihtiyaçlarına cevap verecek, modern mimariye sahip ve sağlam zemin üzerinde kuracağımız projede 1.450 konut olacak. Ticari alanlar, ofis alanları sosyalleşebileceğiniz mekanlar, her daire için bir kapalı otopark gibi pek çok özelliği bir arada sunacağız. Forum Göztepe, hem çevre yoluna hem de metroya ve sahile yakın bir konumda olmasıyla ulaşım avantajı da sunuyor. 08 Ocak tarihinde kamuoyunu bilgilendirmek adına önemli bir lansman toplantısı da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Bölgede gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesi için Esentepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği ile birlikte bölge halkının imzalarını alarak yollarına devam ettiklerini kaydeden Eyüboğlu, “Bölgedeki imar planlaması sonucu bazı konut sahiplerinde hak mağduriyeti oluşmuştu. Biz de yeni bir imar planı yaparak bu mağduriyetin önüne geçtik. Herkesin arsa paylarında eşit kat mülkiyeti almalarını sağladık. Bakanlık tarafından belirlenen riskli alan yönetmeliği çerçevesinde 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu kapsamında hak sahiplerinin bazı yardımlar ve muafiyetlerden yararlanabilmesinin de önünü açtık. Projeyi 4 yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz. İzmir'e özel önem veriyoruz. Yeni kentsel dönüşüm projeleri için de farklı bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık