banner3

Gürpınar'da kentsel dönüşüm çalışmalarında % 74 uzlaşma sağlandı

İstanbul Beylikdüzü’nde Beylikdüzü Belediyesi ve KİPTAŞ ortaklığı ile hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen uzlaşma görüşmelerinde % 74 oranında uzlaşma sağlandı.

KAMU YATIRIMLARI 21.12.2021, 11:14
Gürpınar'da kentsel dönüşüm çalışmalarında % 74 uzlaşma sağlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi ortaklığı ile hayata geçirilmiş olan Beylikdüzü kentsel dönüşümde % 74 uzlaşma oranına ulaşıldı. Kentsel dönüşüm proje alanında yer alan riskli yapıların yıkımı devam ediyor. Proje genelinde pay satış süreçleri de başlatıldı.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt projede 2022’de temel atma işleminin yapılacağını dile getirmişti.

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 7 bloklu 260 konutluk site yenilenecek. Yaklaşık 2 bin vatandaşın yaşadığı Gürpınar Siteler Mahallesi'ndeki dönüşüm için KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım tarihinde protokol imzalandı. Protokol kapsamında uzlaşma ofisi açılarak Beylikdüzü Belediyesi ile hak sahipleri arasında görüşmeler yapılmaya başlandı.

Hak sahipleri ile gerçekleştirilen görüşmelerde % 74 uzlaşma sağlandığını belirten Kurt "Gürpınar’da @beylikduzubeltr
ile yürüttüğümüz dönüşüm projemizde uzlaşma oranı yüzde 74.Pay satış sürecine başladık. Henüz sözleşme imzalamayan hak sahiplerimizi piyasa koşullarını göz önüne alarak hızla uzlaşmaya bekliyoruz.
@mmuratcalik

Geçtiğimiz günlerde kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde yıkım çalışmalarını inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, “Kentsel dönüşüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Bize güvenip imzalarını veren komşularımız bize güvenmeye devam etsinler. Vatandaşların burada zaman kaybına tahammüllü yok. Bundan sonraki süreci hızlı yürüteceğiz ve en kısa sürede hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceğiz. İnsanları, güvenli yuvalarında evlatlarıyla birlikte huzur içerisinde oturmalarını sağlayacağız. KİPTAŞ verdiği sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak biz de sürecin çok hızlı yürütülmesi ve çok hızlı bitirilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle temel atmayı gerçekleştirerek, vatandaşların en kısa sürede güvenli konutlara geçmelerini sağlayacağız” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
15
açık