Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli 2022'de atılacak

Beylikdüzü İlçesi Gürpınar Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları için hazırlıklara başladı. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt Gürpınar Mahallesi kentsel dönüşümünde temelin 2022'de atılacağını belirtti.

KAMU YATIRIMLARI 07.12.2021, 08:19
Beylikdüzü Gürpınar Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli 2022'de atılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan KİPTAŞ, Beylikdüzü ilçesi Gürpınar Mahallesi'ndeki dönüşüm çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Proje alanında yer alan riskli yapıların yıkımı ise devam ediyor. Hak sahipleriyle anlaşmalar tamamlanırken projede pay satış süreçleri kısa sürede başlayacak.

Projenin çalışmaları ile ilgili gelişmeleri paylaşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt projede 2022’de temel atma işleminin yapılacağını açıkladı.

Proje kapsamında 7 bloklu 260 konutluk site yenilenecek. Yaklaşık 2 bin kişinin ikamet ettiği Gürpınar Siteler Mahallesi'ndeki dönüşüm için KİPTAŞ ile Beylikdüzü Belediyesi arasında 11 Kasım tarihinde protokol imzalandı. Protokol kapsamında ilk önce uzlaşma ofisi açıldı ve Beylikdüzü Belediyesi ile hak sahipleri arasında görüşmeler sona erdi.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, proje ile ilgili olarak "Gürpınar’da @beylikduzubeltr ve @kiptaskonut olarak yürüttüğümüz dönüşüm projesinde 2/3 çoğunluk sağlandı, pay satış sürecine başlıyoruz. Maalesef siyasete alet edilen süreçte, hak sahiplerimize bir yıl zaman kaybettirildi. Hedefimiz 2022 başında burada temel atmak” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşüm çalışmaları dâhilinde gerçekleştirilen yıkım çalışmalarını inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, “Kentsel dönüşüm sürecindeki kararlılığımız sürüyor. Bize güvenip imzalarını veren komşularımız bize güvenmeye devam etsinler. Vatandaşların burada zaman kaybına tahammüllü yok. Bundan sonraki süreci hızlı yürüteceğiz ve en kısa sürede hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceğiz. İnsanları, güvenli yuvalarında evlatlarıyla birlikte huzur içerisinde oturmalarını sağlayacağız. KİPTAŞ verdiği sözlerin arkasında durmaya devam ediyor. Sayın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak biz de sürecin çok hızlı yürütülmesi ve çok hızlı bitirilmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah Ocak ayı itibariyle temel atmayı gerçekleştirerek, vatandaşların en kısa sürede güvenli konutlara geçmelerini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)