banner3

EDT SAĞLIK, BÜTÜNSEL TIBBIN LİDER MARKASI OLDU

Gelişen teknoloji hayatımızın birçok noktasında olduğu gibi medikal ve tıbbi gelişmeleri de beraberinde getirdi. Birçok insan bu olumlu gelişmeler sayesinde daha sağlıklı ve konforlu hayatlar yaşayabiliyor. Özellikle pandemi döneminde bu alan daha fazla ilgi görmeye başladı.

KADIN GİRİŞİMCİLER 08.03.2021, 19:29
EDT SAĞLIK, BÜTÜNSEL TIBBIN LİDER MARKASI OLDU

Hobi olarak ilgilendiği Bütünsel Tıp’ın olumlu etkilerine yakından şahit olan Dilşad ÇELEBİ, 2006 yılında kurduğu EDT Sağlık ile Tamamlayıcı tıbbın Türkiye’deki bilimsel ve etik gelişimi konusunda çalışmalar yürüterek bu sektörde fark yaratan başarılı iş kadınlarımızdan biri oldu.

Dünya çapında, alanında lider pek çok uluslararası sağlayıcının Türkiye ve Kıbrıs’ta ki tek yetkili temsilcisi konumunda olan EDT Sağlık Yönetim Kurulu Başkanı Dilşad ÇELEBİ ile çalışmalarını konuştuk.

Dilşad Hanım, sizi ve markanızı yakından tanıyabilir miyiz?

Ankara Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Mezuniyetim sonrası, 10 yılı aşkın bir süre boyunca çeşitli pozisyonlarda kurumsal bir kariyerim oldu. 2004-2006 yıllarında sağlıklı yaşam konusuyla fazlaca ilgileniyordum. Tamamen tesadüf eseri Nişantaşı’nda bir sağlık kliniğinde şu an çalıştığım Mora Terapi cihazlarının muadillerinden biri olan bir cihaza rastladım. Merakımı çok cezbetti. Biorezonans, frekans tıbbı, bütünsel tıp konularını araştırmaya başladım. Konuyu çok sevdiğim için de kendi işimi bu sektörde kurmaya karar verdim. Aslında sevdiğim şeyin peşinden gittim desem yanlış olmaz. 2006 yılında kendi firmam EDT Sağlık Hizmetlerini kurdum. Türkiye’de ilk defa “bütünsel tıp” alanında tıbbi cihazlar getiren, ilk tıbbi cihaz kayıt sistemine bu ürünleri kaydeden ve sektörün ülkemizdeki gelişimine öncülük eden firmalardanız. Çalıştığımız alanda ilk ve en bilinen markamız “Mora Terapi”. Alanında dünya lideri bir firma. EDT Sağlık olarak, Mora cihazları dışında PEMF, Biyofoton, Quantum Frekans ve Wellness cihazlarının da Türkiye ve Kıbrıs distribütörlüğünü yapıyoruz.

“Türkiye ve Dünya genelinde şubeleşme çalışmalarına hız verdik”

Ürün çeşitleriniz ve kullanım alanları nelerdir?

Bütünsel tıp cihazları genellikle klasik tıpta çözümü zor olan konulara farklı bir perspektiften yaklaştığı için daha kolay çözümler sunabiliyor. Cihazlarımızın ana yaklaşımı var olan sağlıklılık halini en iyi şekilde sürdürmek (koruyucu tıp) veya oluşmuş hastalıkların en az zararla atlatılmasını sağlamak aslında. Genel olarak bağımlılık tedavileri, kilo kontrol ve kilo verme tedavileri, alerjik hastalıklar, vücuttaki enflamasyon, özellikle bağırsak hastalıkları olmak üzere tüm kronik durumlar, ağrı tedavileri ve duygu durum bozuklukları olarak çalışma alanlarını sıralayabiliriz.

“Misyonumuz Türkiye’de bütünsel tıbbın gelişimi, doğru bir şekilde anlaşılması ve uygulanmasına önderlik etmek.”

Özellikle pandemi sürecinde gördüğümüz farklı liderlik stillerinden kadın liderlerin yönettiği ülkelerdeki başarılara hepimiz tanık olduk. İş hayatında ve sosyal hayatta kadınların dünyaya kattığı pozitif gelişmelerin artışta olduğunu görmek mutluluk verici. Kadınların tüm platformlarda daha aktif olmasını dileyerek tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

www.mora.com.tr

 0216 405 14 52

Yorumlar (0)
15
açık