banner3

Zeray Dora Hill görücüye çıktı

Zeray, ‘Yaşamak ne güzel’ dedirtecek yepyeni projesi Zeray Dora Hill’İn projesinin satış ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.

YENİ PROJE 02.06.2022, 06:51
Zeray Dora Hill görücüye çıktı

Zeray İnşaat'ın yeni projesi, ‘Zeray Dora Hill’ adıyla Kocaeli Çayırköy'de hayata geçirilecek. Projenin tanıtımı, 1 Haziran’da basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Üç tarafı 720 bin metrekare ormanla çevrili, deniz, göl ve orman manzaralı, neoklasik mimarisiyle, 430 adet nitelikli bağımsız konuttan oluşan projenin anahtar teslimlerinin ise Mayıs 2024’te gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

İçerisinde özel blokların da yer aldığı, 50 adet 1+1, 70 adet 2+1, 230 adet 3+1, 80 adet 4+1 olmak üzere toplam 430 adet bağımsız bölümden oluşan Zeray Dora Hill Projesinde her blok, 6 normal kat ile bahçe ve teras dubleks katlarından oluşuyor. İlave olarak her bloğun altında kapalı otopark katı yer alıyor.

Kocaeli’nin merkez İzmit ilçesi Çayırköy mahallesinde, 720 bin metrekare orman içinde, 30 bin metrekarelik alan üzerinde Zeray İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Dora Hill projesi 7 katlı 6 bloktan meydana geliyor.

“ ‘iyi ki’ dedirtecek, imza bir proje olacaktır”

Zeray Dora Hill Projesinin yeni bir keşif boyutunda olduğunu kaydeden Zeray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, “Bugün lansmanını yaptığımız proje; bölge olarak, İzmit’te yeni yerleşim alanı ve emsali oldukça düşük olan bir bölgededir. Bu aks geçmiş dönemde hak ettiği değeri görmemiş olsa da Dora Hill projemizle, hak ettiği değeri yakalayacaktır. Adeta Zeray markasıyla, proje geliştirdiğimiz arazileri ve bölgesini hak ettiği değere taşımayı misyon edindik. Projeye ayak bastığım ilk andan beri, bir yanı deniz, bir yanı göl, alabildiğince orman manzarasıyla, projenin tamamlandığındaki atmosferini yaşayabildim. Bu daha önce yaptığımız projelere kıyasla yeni bir keşif boyutunda. Bizler de böyle özel bir arazide, yaşanabilir her türlü ihtiyacın düşünüldüğü bir konsept geliştirdik. İnşallah bu projemiz; 5 binin üzerindeki her bir kalemde yer alan tüm paydaşlarımıza, kentimize ve ilçemize ‘iyi ki’ dedirtecek bir katkıyla, imza bir proje olacaktır” diye konuştu.

“Zeray olarak sorumluluk almaya devam edeceğiz”

Basın toplantısında Zeray Genel Müdürü Fayik Ortaç, Dora Hill Projesinin Zeray’ın ulusal projeler üretme gayesini pekiştiren önemli bir proje olduğunu kaydederek “Projemiz 2021-2025 dönemi beş yıllık stratejik planlamamız kapsamında başlatılan ve ulusal projeler üretme gayemizi pekiştiren önemli bir proje. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan fiyat artışlarına paralel olarak artan maliyetlerimize rağmen, Zeray olarak sorumluluk almaya devam edeceğiz. Mücbir sebepler hariç başarılı süreç yönetimimiz ile stratejik planlamamızda belirtilen projelerimizle ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Proje, tüm körfezi kucaklayan konumda

Zeray Dora Hill Projesinin mimarı Figen Erturan, daireleri ferah ve güneş alacak şekilde tasarladığını belirterek “Proje alanımız rakım olarak bölgenin en yüksek noktasında, adeta tüm körfezi kucaklayan konumda. Arazinin topoğrafik yapısı ve konumu, mimari konseptin de ilham kaynağı oldu. Blok formu ve yerleşimleri tüm körfeze hâkim, arazi eğimine uygun farklı kotlarda konumlanırken sosyal aktivite alanlarımız, projenin ana aksı üzerinde blokların merkezinde projelendirildi. Projelerimiz de çok fazla tercih edilen geniş terasları olan, yeşil alanlara bakan bahçe dubleksleri, deniz ve göl manzaralı çatı dubleksleri ile farklı daire seçenekleri oluşturduk. Tüm daireler yüksek tavanlı olup, pencereleri geniş ve yere kadar düşünülerek, dairelerin ferah olmaları, güneş almaları ve manzarayı görmeleri sağlandı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
15
açık