banner3

Pasifik GYO’dan Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleri geliyor

İstanbul’un Levent ilçesinde yer alan eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut GYO'dan hasılat paylaşımı modeliyle satın alan Pasifik GYO, Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleri için harekete geçiyor.

YENİ PROJE 17.12.2021, 19:51
Pasifik GYO’dan Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleri geliyor

Eyüpsultan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iki ayrı taksitli arsa satış ihalesinde en yüksek teklifleri sunan Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleriyle Göktürk’e imza atmak için harekete geçti.

9-10 Aralık tarihlerinde talep toplayan ve yaklaşık 1,1 milyar Türk Lirası halka arzı başarıyla gerçekleştiren Pasifik GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, yaptığı açıklamalarda, İstanbul’da özellikle Göktürk bölgesi ile yakından ilgilendiklerini kaydetmişti.

Levent’in Etiler girişinde konumlanan eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut GYO'dan hasılat paylaşımı modeliyle satın alarak 2021 yılında megakent İstanbul’a adım atan Pasifik, başarılı halka arzın hemen ardından Eyüpsultan Belediyesi’nden aldığı bu arsalarda hayata geçireceği Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleriyle İstanbul’daki porföyünü iyice büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Pasifik GYO tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformunda (KAP) gerçekleştirilen açıklamaya göre, Eyüpsultan Belediyesi tarafından 15 Aralık 2021, Çarşamba günü gerçekleştirilen, Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (244 Ada 1 Parsel) 35 bin 966 metrekare büyüklüğündeki arsa için 657 milyon Türk Lirası, yine Kemerburgaz Mahallesi’ndeki (246 Ada 5 Parsel) 42 bin 597 metrekare büyüklüğe sahip arsa için de 1 milyar 117 milyon Türk Lirası ile en yüksek teklifler Pasifik GYO tarafından verildi.

İhale sonucunun kesinleşmesi için düzenleyen kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet beklendiği açıklanan KAP bildiriminde, süreç ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
15
açık