banner3

İzmir Gaziemir'e 275 konutluk ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ geliyor

Bir İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İZBETON, Gaziemir Aktepe-Emrez mahallesi kentsel dönüşüm projesinin 1. etabı için ‘İş İnsanları Gaziemir Konut Yapı Kooperatifi’ ile protokol imzaladı. Proje ile 275 konut ve 9 iş yeri hayata geçirilecek.

YENİ PROJE 05.03.2022, 15:29
İzmir Gaziemir'e 275 konutluk ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projelerinde İZBETON’u görevlendirmesi ile birlikte çalışmalar hız kazandı. İzmir’in dört bir yanında eş zamanlı yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde son olarak Gaziemir için imzalar atıldı.

İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya ile İş İnsanları Gaziemir Konut Yapı Kooperatifi yöneticileri arasında İZBETON’un Bornova’da yer alan merkez şantiyesinde imzalanan protokolle birlikte Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin birinci etabı kapsamında 275 konut ve 9 işyeri inşa edilecek. Alt yükleniciyle yapılan protokolün ardından bölgede inşaatların başlatılması hedefleniyor.

İZBETON’un devreye girmesiyle imalat süreçlerinde tıkanıklık yaşanan projelerin hızlandığını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu kapsamda Aralık ve Ocak aylarında Örnekköy üçüncü ve dördüncü etaplar için yüklenicilerle protokol imzalanmıştı. Gaziemir’deki proje için atılan imzayla da üç etapta imalatlar için düğmeye basılmış oldu. Uzundere üçüncü etabın yapımı için de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZBETON arasında yine Ocak ayında protokol imzalanmıştı. Bu imzalar çağdaş ve dirençli bir İzmir’in teminatı olacak” dedi. İmzalanan son dört protokol doğrultusunda İzmir genelinde İZBETON sorumluluğundaki kentsel dönüşüm alanlarından Örnekköy üçüncü etapta 584 konut 27 işyeri, Örnekköy dördüncü etapta 380 konut 27 işyeri, Gaziemir Aktepe-Emrez’de 275 konut 9 işyeri ve Uzundere üçüncü etapta yaklaşık olarak 1400 bağımsız bölüm inşa edilecek” değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
15
açık