banner3

Huma Yapı, Çengelköy'e 100 milyon TL'lik yatırım gerçekleştiriyor

Avcılar, Halkalı, Tuzla, Güneşli, Çekmeköy, Sancaktepe ve Çengelköy’de pek çok sayıda konut projesine imza atan Huma Yapı, Çengelköy’de konumlanacak yeni projesini 100 milyon TL yatırım gerçekleştirecek.

YENİ PROJE 29.12.2021, 08:51
Huma Yapı, Çengelköy'e 100 milyon TL'lik yatırım gerçekleştiriyor

Dünya Gazetesi'nin haberine göre; Huma Yapı, Çengelköyde gerçekleştireceği projenin ilk bloğunu Nisan 2022’de, 2.bloğu da Ekim 2022 de sahiplerine teslim edecek.

Huma Yapı A.Ş. sahibi Yusuf İzzettin Aydın, Çengelköy yatırımı ile ilgili olarak “Burada tek blok yapmak için yola çıkmıştık ama ardından ikinci bloğu ekleyerek kentsel dönüşüm projesine başladık. Proje şu anda devam ediyor. Nisan 2022’de ilk bloğu, Ekim 2022 de 2.bloğu teslim etmeyi hedefliyoruz” dedi.

2021 yazında arsa sahipleri ile anlaşmalar yapmaya başladıklarını ve 2021 yılı sonunda yaklaşık 65 arsa sahibi ile sözleşme imzaladıklarını kaydeden Aydın, böylelikle de ‘Vadi Çengelköy projesi’ne başladıklarını belirterek “Yaklaşık 100 milyon TL yatırım maliyeti olan bu proje için ülkemiz ve dünyanın içinde olduğu pandemi şartları gereği bir konsorsiyum oluşturduk. Projede kullanacağımız tüm malzemeler, sistemler  son teknoloji ürünü olacak. Her daire için kişiye özel çözümler sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.  

Aydın, geleneklerini önemseyen bir mimar olarak aileye verdiği önemin projelerini de şekillendirdiğini belirterek “Ailenin kız veya erkek çocuğu olması, çocuk sayısı, aile yapısı, yaşam anlayışı, modern, klasik tarzına göre özel çözümleri ekibimiz ile üretmeye çalışıyoruz. Arsa sahipleri ve satışı gerçekleşmiş olan daire sahipleriyle görüşüp aile yapısına göre öneriler getiriyoruz ve bunu çok şükür ilk projelerimizde başardık. Çok önemli geri dönüşler aldık. Engelliler için sunduğumuz çözümler basit bir asansör veya rampadan çok daha fazlası. Onları dinleyip konuşarak onlar için neler yapabileceğimize beraber karar vererek onların hayatlarına daha fazla nasıl konfor sağlayacağımızı bulmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi http://humayapi.com.tr/ web sitesinden edinilebilir.

Yorumlar (0)
15
açık