Forum Göztepe Projesinin lansmanı gerçekleştirildi

İzmir'in en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Forum Göztepe'nin lansman toplantısı gerçekleştirildi. Projenin yatırım değeri ise 1 milyar TL'yi buluyor.

YENİ PROJE 08.01.2022, 20:35
Forum Göztepe Projesinin lansmanı gerçekleştirildi

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen lansman toplantısında Turkmall olarak sektörde 30'uncu kuruluş yılını kutladıklarını belirten Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, Forum Göztepe'nin sosyal alanlar, alışveriş ve modern yaşamı bir arada sunacak örnek bir proje olduğunu kaydetti.

Marka olarak İzmir ve Ege Bölgesi'ne özel bir önem verdiklerini kaydeden Eyüboğlu, “Turkmall olarak 2016 yılından bu yana kentsel dönüşüm ve karma projelere ağırlık verdik. Ülkemiz için önemli olan 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu ile birlikte konut, sosyal tesisler ve işyerlerini kapsayan karma projelerle sektördeki yolculuğumuza devam ediyoruz. İzmir aktif fay hatlarının üzerinde ve deprem riski taşıyan bir şehir. Bunun yanı sıra; kentin yapı stoğu da yaşlı. İzmir'in % 80 oranında dönüşmesi gerekiyor. Özellikle kent merkezinde bu sağlıksız konut stoğu daha çok dikkat çekiyor. İzmir'de yeni ve sağlıklı konutların inşaa edilmesi ve günün ihtiyacına cevap verecek nitelikli projeler yapılması gerekli. Asıl işimiz yaşam alanları yaratmak. Bundan sonra da İzmir'de önemli karma konseptli projeleri yaşama geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Forum Göztepe markası ile Esentepe mahallesinde yer alan 200 bin metrekarelik alan üzerinde 1 milyar liralık yatırımla kentsel dönüşüm projesi hazırladıklarını kaydeden Eyüboğlu, “İzmir'de herkes tarafından kabul gören Forum Bornova markasının ardından şimdi de karma bir proje olan Forum Göztepe'yi İzmirlilerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Burası bizim açımızdan çok değerli bir proje, çünkü yalnızca AVM ve konut inşa etmeyeceğiz. Meydanı, sokağı ve sosyal donatılarıyla yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İzmir'in ihtiyaçlarına cevap verecek, modern mimariye sahip ve sağlam zemin üzerinde kuracağımız projede bin 450 konut olacak. Ticari alanlar, ofis alanları sosyalleşebileceğiniz mekânlar, her daire için bir kapalı otopark gibi pek çok özelliği bir arada sunacağız. Forum Göztepe, hem çevre yoluna hem de metroya ve sahile yakın bir konumda olmasıyla ulaşım avantajı da sunuyor” diye konuştu.

Deprem kuşağında yer alan İzmir’de % 70'in üzerinde riskli yapı bulunduğunu kaydeden Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı ve İZTO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kahraman, “Sağlıksız konut stoğu hem can hem de mal güvenliği açısından ciddi bir risk oluşturuyor. Bu nedenle kamu, özel sektör ve vatandaşlar ele ele vererek kentsel dönüşüm konusunda uzlaşı içinde çalışmaların sürdürülmesi gerekiyor. Dönüşümün adeta yeni bir kurtuluş mücadelesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Beton, çimento ve cam gibi malzemelerde yüzde 300 civarında yaşanan fiyat artışları sektörde bir takım sıkıntılara neden oldu. Bu sürece rağmen İzmir'e böylesi örnek bir projeyi kazandıran Turkmall'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)