Akzirve Gayrimenkul’ün yeni projesi ‘Topkapı 29’ ön satışta

Akzirve Gayrimenkul’ün projelendirdiği Topkapı 29’da ön satışlar başladı. Proje kapsamında 1+1'den 5+1’e farklı büyüklükte konut tipleri yer alıyor.

YENİ PROJE 24.11.2021, 13:01
Akzirve Gayrimenkul’ün yeni projesi ‘Topkapı 29’ ön satışta

Akzirve Gayrimenkul, hayata geçireceği yeni projesi Topkapı 29 için ön talep sürecini başlattı. Topkapı’da yükselen Akzirve’nin merakla beklenen yeni projesi Topkapı 29, mimarisi ve farklı kullanım alanlarının kalitesi ile dünya standartlarında bir proje olarak tasarlanıyor.

Topkapı 29 projesi, Topkapı'da, E5 üzerinde konumlanıyor. Topkapı’da yeni bir çekim merkezi oluşturmayı hedefleyen proje, sağlık kompleksinden, cadde mağazalarına, akademik aparttan klinik ve medikal rezidansa kadar zengin ticari alanlarıyla da ilgi odağı olacak.

Topkapı 29 Projesi, İngiltere'nin en ünlü mimarlık grubu olan Chapman Taylor Mimarlık tarafından hazırlandı. Topkapı’ya modern hayat stilini, trendleri ve evrensel değerleri getiren bu ekosistemin hikayesi ise Füsun - Tony Phillipson, FYP Proje Geliştirme tarafından oluşturuldu.

Topkapı 29 projesi kapsamında 5 ile 15 kat arasında 16 ayrı bloğunda 1.441 konut inşa edilecek. Daireler, 1+1'den 5+1’e kadar farklı şekillerde yapılacak. Konutlardaki tavan yüksekliğinin 3.05 metre olarak belirlendi. Konutların tamamı balkonlu, bahçeli ve teras bahçeli olarak nefes ve ışık alacak şekilde tasarlandı. Balkonlar, 8 metrekare ile 28 metrekare arasında değişirken; 35 metrekare ile 80 metrekare arasında büyüklüğe sahip özel bahçe ve teras bahçe seçenekleri sunuluyor.

Projeden daire sahibi olmak isteyenlere, 24 ay 0 vade farkı ödeme imkanı sunuluyor. Projede yer alan konutların anahtar teslimlerine ise 24 ay sonra başlanılması hedefleniyor.

Topkapı 29 projesinin yeşil binaları ve çevre dostu bina sertifikasyon sistemi LEED v4 Gold adaylık sürecine dâhil oldu. Proje; enerji ve su tasarrufuyla, atıkları minimuma düşürerek, bina içlerinde hava kalitesini yükselterek, çevreye ve konut sahiplerine saygıyla hayata geçiriliyor.

46 bin metrekarelik bir alanda hizmet sunacak olan Yaşam Merkezi ve Alışveriş Merkezi ile Topkapı 29 sakinlerinin günlük ihtiyaçlarını giderecek. Çok salonlu sinema, spor salonu ve çocuk oyun merkezinin de bulunduğu eğlence ve dinlenme tesisleri, yaya köprüsüyle Akzirve Gayrimenkul’ün bölgeye hediye edeceği 10 bin metrekare büyüklüğünde bölge parkıyla bağlı olacak. Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile markalı Otelin yanında bulunan markalı rezidans ise otel standartlarında hizmet ve imkan sahip, özel olarak tasarlanmış 1, 2 ve 3 odalı konutlar ile hayata geçirilecek.

Yorumlar (0)