Ondörtüç Pendik’in hem değeri artacak hem de ulaşımı kolaylaşacak

Pendik'ten Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşımı kolaylaştırmak için inşa edilen ve İnsay Yapı’nın inşa ettiği Ondörtüç Pendik projesine yürüme mesafesindeki Pendik-Tavşantepe Metrosu nihayet açılıyor.

KONUT PROJELERİ 25.12.2021, 11:45
Ondörtüç Pendik’in hem değeri artacak hem de ulaşımı kolaylaşacak

İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, metronun 2022 yılının ilk yarısında yolcu taşımaya başlamasını beklediklerini belirterek “Metro durağı projemize yaklaşık 800 metre mesafede. Açıldığında hem bölge sakinlere büyük ulaşım kolaylığı sağlayacak, hem de bölgenin ve projemizin değerini artıracak” diye konuştu.

İnsay Yapı, İstanbul’un en çok değerlenen bölgeleri arasında yer alan Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesinde sakinlerine hızlı ve güvenli ulaşım kolaylığıyla sakinlerine konfor sunuyor. Doğayla iç içe bir yaşam vaat eden proje, açılışına sayılı günler kalan Pendik-Tavşantepe Metrosu’yla da şehrin her noktasına kolay ulaşım imkânı sunuyor.

Yapımı devam etmekte olan ve Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arasında yer alan metro hattının Ondörtüç Pendik’e birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunduğunu Çulhalık “Metronun açılmasına sayılı günler kaldı. 2022 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesini bekliyoruz. Tavşantepe Metrosu projemize yaklaşık 800 metre mesafede bulunuyor. Açıldığında bölge sakinlere çok büyük ulaşım kolaylığı sağlayacak. Ayrıca bölgenin değerine de değer katacak. Yetkililer Tavşantepe-Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı metrolarında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü bilgisini veriyor. Pendik-Tavşantepe Metro İstasyonu'ndan başlayıp Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sona eren 7,5 kilometrelik metro hattında dört tane istasyon bulunuyor” diye konuştu.

Pendik merkezde hayata geçirilen 'Ondörtüç Pendi

Yorumlar (0)