banner3

TOKİ'den 'İlk Evim Arsa' projesi çerçevesinde tapu müjdesi geldi!

TOKİ İlk Evim Arsa projesinde tapu müjdesi geldi. İstanbul, Ankara, İzmir'in de olduğu 29 şehir için erişime açıldı.

KONUT PROJELERİ 25.06.2024, 11:55
TOKİ'den 'İlk Evim Arsa' projesi çerçevesinde tapu müjdesi geldi!

TOKİ'den konut ve arsa sahibi olmak isteyen vatandaşlar için yapılan 'İlk Evim Arsa' projesi ile ilgili bir son dakika müjdesi verildi. Söz konusu projede İstanbul,  Ankara  ve  İzmir  dahil 29 şehirde tapu müjdesi geldi. 
TOKİ İlk Evim Arsa projesi, uygun fiyatlı arsa ve konut sahibi olma hayali kuran vatandaşlar için hayata geçirildi. Projede önemli bir aşamaya gelindi. 

REKOR BAŞVURU SAYISI!

Yoğun ilgi gören ve rekor başvuru sayısına ulaşan proje çerçevesinde, arsa teslim tarihlerinin nisan ayında netleşmesinden sonra arsa tapu tescil belgeleri erişime açıldı. 

TOKİ İlk Evim Arsa projesi çerçevesinde, 29 şehirde 1 milyon altyapılı konut amaçlı arsa elektrik, su, doğal gaz altyapıları ve planları tamamlanarak inşaat yapmaya hazır duruma getirildi. 

Ankara’da 100 bin İstanbul’da 50 bin, İzmir’de 25 bin, Antalya’da 23 bin başta olacak şekilde toplam 29 şehirde hazır hale getirilen arsaların tapu tescil belgeleri erişime açıldı. 

Vatandaşlar, kendilerine verilecek arsa tapu tescil belgesini ve tapu bilgilerini e-Devlet kapısı aracılığıyla sorgulayabiliyor. 

KONUT İÇİN 2 SENE ŞARTI 

Arsa tapu tescil belgesini alan vatandaşlar konutlarının yapımını başlatabilecek.

350 ile 500 metrekare büyüklüğe sahip arsalardaki evler, en çok brüt 150 metrekare büyüklüğe sahip olabilecek. Konutların yükseklikleri zemin+4 ve zemin5 katı aşamayacak. 
Kampanyanın açıklandığında arsaların 2 sene içinde teslim edileceği ifade edilmişti. Bu şekilde 2 sene tamamlanmadan arsaların teslimi yapılmış olacak. Konut için de 2 sene şartı bulunuyor. 2 senede konutu tamamlayamayan  hak sahiplerinden arsası, ödemiş olduğu paranın yüzde 10’u kesilerek geri alınacak.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin yıktığı 11 kentte toplamda 600 bin konut yapmayı planlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ihtiyaç fazlası konutları depremzede kiracılara verecek.

Yorumlar (0)
15
açık