banner3

Dap Yeni Levent'e 82 kat ön talep geldi

DAP Gayrimenkul Geliştirme, 'Yeni Levent projesi' ile sağlıklı ev konseptini Levent'e taşıyor. Covid- 19 Pandemisinin tüketici beklentilerini ciddi anlamda değiştirdiğini belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Pandemi etkisi, sağlık konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkarırken, lüks anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz." dedi.

KONUT PROJELERİ 11.04.2022, 18:46
Dap Yeni Levent'e 82 kat ön talep geldi

Projenin önemli iş ve finans merkezlerinin kesişim noktasında olduğunu kaydeden Yılmaz, Yeni Levent Projesi'nin aynı zamanda bölgenin yatay mimariye sahip en büyük projesi olacağını ve ön talebe açılan 1000 bağımsız bölümlük projeye, 82 bin kişinin ilgi gösterdiğini ifade etti.

“Ekolojik mahalle kavramını bugünün şehir hayatına uyarladık.”

İstanbul’un en önemli aksları arasında yer alan Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli gibi köklü semtlerin kesiştiği noktada yükselen Yeni Levent, İstanbul’un iki yakasını buluşturan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün tam merkezinde yer alıyor.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı olarak bu zamana kadar sektöre örnek olacak pek çok simge projeyi hayata geçirdiklerini kaydederek “Levent adı, Osmanlı’da denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönem, denizci askerlerin eğitim, spor ve aktivite alanı olarak kurulan Levent Çiftliği bölgesi, Cumhuriyet dönemiyle birlikte 35 bin ağaç dikilerek bölge yeşillendirilmiş. Yine Cumhuriyet dönemiyle birlikte artan konut ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine çok ilerici ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmuş. Çok ilerici ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz de o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün şehir hayatına uyarladık. İstanbul’un en önemli merkezlerinden Levent’te, Ihlamur Kasrı kadar bir alan olan 50 dönüm koruya komşu, lüksü doğayla buluşturan, alçak katlı, yatay country tarzı Yeni Levent projesini geliştirdik” ifadelerini kullandı.

“ ‘Kentte country konsepti’ni sektöre kazandırdık ”

Yeni Levent Projesi'nin merkezi konumunun altını çizen Ziya Yılmaz, lokasyon itibarıyla önemli iş ve finans merkezlerinin kesişiminde yer aldığını kaydeden Yılmaz, "Özellikle pandemi dönemi, tüketici beklentilerini ciddi anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, sağlık konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkarırken, lüks anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz" diye konuştu.  

DAP Yapı olarak, Çekmeköy projesinde 58 bin 300, Nişantaşı Projesinde 20 bin kişinin görüşünü alarak sağlıklı ev konseptini hayata geçirdiklerini aktaran Yılmaz, Yeni Levent projesi için 82 bin kişiyle görüştüklerini belirtti. Elde ettikleri bilgileri, DAP uzmanlığıyla ve bilimsel verilerle harmanladıklarını aktaran Yılmaz, öncü bir yaklaşımla; lüksü doğayla bir araya getiren ‘kentte country konsepti’ni sektöre kazandırdıklarını ifade etti.

 “Birleşmiş Milletler de ‘Sağlıklı Ev’ diyor”

DAP Yapı’nın tescilli markası olan ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ni iki yıldır geliştirdiklerini kaydeden Yılmaz, “Bu anlamda sektörün de öncüsü olduk. Sağlıklı Ev kriterleriyle insanların yaşam standardına dokunduk. Pandeminin daha en başında sağlıklı ev kriterlerini hayata geçirdiğimizde henüz daha dünyada böyle bir model ya da yaklaşım yoktu. Bugün geldiğimiz noktada Birleşmiş Milletler’in açıkladığı ‘sağlıklı mahalle’ raporu, bizim iki yıl önce söylediklerimizi teyit etmesi açısından gurur verici…  Bu anlamda hem sektöre hem de dünyaya model olan öncü bir konsept geliştirmiş olduk” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık