Başkan Yavaş, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Ne Zaman Tamamlanacak? sorusunu yanıtladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak'ta yapımı sürmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mamak Kentsel dönüşüm projesi ne zaman tamamlanacak? sorusunun cevabı haberimizde…

KONUT PROJELERİ 20.11.2021, 15:08
Başkan Yavaş, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Ne Zaman Tamamlanacak? sorusunu yanıtladı

Başkan Yavaş, Mamak kentsel dönüşüm projesi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Mamak Kentsel Dönüşümünü bizzat başlatmış olan Başkan Yavaş, “Mamak'ta hak sahibi vatandaşlarımız vuslata ersin, on yılı aşan sürgünleri son bulsun diyerek başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmalarımız hiç ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Bu kentsel dönüşüm alanında 4.500 konut inşa edeceğiz. Bu konutların inşaatları iki yıl içerisinde tamamlanıp hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edilecektir” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler Ve Dönüşüm Dairesi Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya ise konu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde, “Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi bildiğiniz gibi 2008 yılında başlamış ve bu bölgede 19 bin gecekondunun yerine yaklaşık 25 bin düzenli konutun yapılması planlanmış bir alandı. Konutları bekleyen vatandaşlarımızın bir an önce sorununu çözmeye çalışıyoruz. Çünkü aynı zamanda bu vatandaşlarımıza biz yıllık 50 milyon TL'nin üzerinde kira yardımı yapıyoruz. Bu da bizim için çok ciddi bir ekonomik yük oluyor” şeklinde konuştu.

Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında gerçekleştirilen inşaat çalışmalarının ne zaman sona ereceği merak edilirken; 740 hektarlık alan içerisinde toplam 4.500 konut inşa edilecek.

Konuyla ilgili olarak gerçekleştirilen açıklamalara göre proje kapsamında inşa edilecek olan 4.500 konut 2 yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Yorumlar (0)