Meram Fahrünnisa Evleri Projesi'nin kura çekimi yapıldı

Konya’nın Meram Belediyesi öncülüğünde kurulmuş olan Fahrünnisa Evleri Konut Yapı Kooperatifi için ön başvuru dönemi sona erdi. Ardından da kura çekimi gerçekleştirildi.

KAMU YATIRIMLARI 03.01.2022, 13:51
Meram Fahrünnisa Evleri Projesi'nin kura çekimi yapıldı

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Fahrünnisa Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları sürecinde, 59 bin 723 kişinin üyelik için ön başvuruda bulunarak rekora imza atıldığını kaydetti. Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Aymanas, Aksinne, Uluırmak ve Turgutreis Evleri’nden sonra Fahrünnisa Evleri’nde de kura heyecanı yaşandı.

Meram’ın en merkezi konumları arasında yer alan Uluırmak Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Fahrünnisa Evleri’ne rekor sayıda başvuru alınması nedeniyle; ön başvuruda bulunan 59 bin 723 kişi arasında bu hafta kura çekimi gerçekleştirildi. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kurada isimleri çıkanlara hayırlı olmasını dileyerek Meram’da büyük konut hamlesinin süreceğinin müjdesini verdi.

Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çekiliş Meram Belediyesi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı. 1042 konuttan 524’ü için kuralar çekilirken Başkan Kavuş çekiliş öncesi açıklamalarda bulundu.

Başkan Kavuş, Meram’da büyük konut hamlesinin hız kesmeden devam ettiğini belirterek “Başlattığımız büyük konut hamlesinin birinci ayağı olan Turgutreis Evleri'nin başvuru sayısı 32 bin civarındaydı. Bu sefer neredeyse ikiye katlayarak 60 bine yakın başvuru alındı. Yoğun ilgi, belediyemize olan güveni temsil ediyor. Her geçen gün bu güven artarak büyüyor ve sırtımızdaki yükü daha da ağırlaştırıyor. Bize duyulan güvenin farkındayız ve bu farkındalıkla beraber çalışmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı

Fahrünnisa Evleri Konu kuralarının noter huzurunda çekildiğini belirten Başkan Kavuş, “Yaptığımız çalışma bir dönüşüm projesidir. Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezi’nin hemen önündeki ve arkasındaki alan, Uluırmak Kooperatifi’nin devamı olan bölgede Fahrünnisa Evleri ismiyle yapılıyor. Bu bölge daha önce, kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilmişti. Arsa sahiplerinin evleri artık yaşanmaz hale gelmiş, eskimiş ve ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Konut hamlelerini başlattığımız bu bölgede özellikle değil, daha önce kentsel dönüşüm alanı olduğu için çalışma başlattık. Yaklaşık son 4 yıldır içinde bulunduğumuz dönem inşaat sektörü eli ile burada yapılaşmaya girilmesine müsaade etmedi. Biz de kooperatif sistemiyle buradaki dönüşümü başlatmış olduk” diye konuştu.

Kura sonuçlarını merak edenler, www.meram.bel.tr ve www.fahrunnisaevleri.com adresinden öğrenebilecekler.
 

Yorumlar (0)