KİPTAŞ’ın We Haliç projesinde fiziki gerçekleşme oranı % 44 oldu

Bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan KİPTAŞ’ın yapımı üstlendiği We Haliç projesinde çalışmalar devam ediyor.

KAMU YATIRIMLARI 30.11.2021, 19:17
KİPTAŞ’ın We Haliç projesinde fiziki gerçekleşme oranı % 44 oldu

Yapımını KİPTAŞ’ın üstlendiği ve tapım aşamasında bir çok olayın yaşandığı We Haliç kentsel dönüşüm projesinde inşaat çalışmaları hızlandı.

We Haliç kentsel dönüşüm projesi kapsamında 688 konut ve 28 ticari birim olmak üzere toplam 716 bağımsız birim inşa ediliyor. Projede stüdyo daireden 3+1'e kadar uzanan daire seçenekleri yer alıyor. Dairelerin büyüklükleri ise brüt 37 metrekareden 130 metrekareye kadar değişiyor. Proje geneline bakıldığında fiziki ilerlemede % 44 oranına ulaştı.

KİPTAŞ Başkanı Ali Kurt, daha önce KİPTAŞ We Haliç kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak  "Geçmişten devraldığımız bir proje. Öne ilçe belediyesi başlamıştı sonra büyükşehir belediyesi ve ardından KİPTAŞ müdahil olmuştu. We Haliç projesi çok el değiştirdi" şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Proje alanının sadece mülkiyet anlamında değil, inşaat anlamında da fiziksel olarak sıkıntılı bir alan olduğunu belirten Başkan Kurt “Orada da işi yoluna soktuk. Çalışmalar devam ediyor. Ama şöyle bir süreç var, bu hafta ya da öbür hafta paylaşacağız, saha güvenliğini sağlamak için blokların yerlerini değiştirmek zorunda kaldık. Çünkü saha biraz eğimli bir arazi. Şu an önemli olan çevre güvenliğini sağlamak. Onunla ilgili imalatlara bu hafta başlıyoruz. Teknik problemlerden dolayı takvimi sarkarak devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)