KİPTAŞ’ın Güngören Doğakent projesinde % 99 uzlaşıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ’ın İstanbul'un Güngören ilçesinde bulunan Doğakent Sitesi için hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinde % 99 uzlaşma sağlandı.

KAMU YATIRIMLARI 23.11.2021, 11:42
KİPTAŞ’ın Güngören Doğakent projesinde % 99 uzlaşıldı

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada proje için yapılan uzlaşmanın % 99 seviyesine ulaştığını kaydetti.

Doğakent Sitesi 2017 yılında riskli alan ilan edilmişti. Toplam 4 blok ve 136 bağımsız bölümden oluşan alanda çalışmalar yapıldı, örnek olarak kabul edilen kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başlanıldı.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, daha önce "Yeni bir dönüşüm projesine başlıyoruz! 2017’de #RiskliYapı ilan edilen, geçtiğimiz yıl yıkılan #Güngören Doğakent sitesi hak sahipleriyle sözleşme imzalamaya başladık. 4 blok 136 bağımsız birimden oluşan sahada, örnek bir #dönüşüm gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Başkan Kurt son olarak da sosyal medya hesabı üzerinden "Güngören Doğakent sitesinin yenilenmesi projemizde; 136 bağımsız birimin 135’i ile anlaştık, pay satış sürecine başladık.Uzlaşma oranımız %99. Son hak sahibi ile görüşmelerimiz devam ediyor.Hedefimiz yüzde yüz uzlaşı ile projemizin temelini bir an önce atmak” şeklinde paylaşımda bulundu.

Yorumlar (0)