banner3

Güngören'de kentsel dönüşüm projesi için % 97 uzlaşma sağlandı

Güngören Belediyesi’nin hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen uzlaşma görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelerde taraflar arasında % 97 oranında uzlaşma sağlandı.

KAMU YATIRIMLARI 15.12.2021, 10:16
Güngören'de kentsel dönüşüm projesi için % 97 uzlaşma sağlandı

Güngören Belediyesi’nce ilçe geneli için planlanan kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında Şişecam Konutları’nın sakinleri, hazırlanan proje ve teklife verilen 1 aylık sürede % 97’lik uzlaşma başarısı sağlayarak dönüşümü kabul etti.

Güngören Belediyesi web sitesinde yer alan habere göre; belediyenin başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği ile ilçede birçok proje hayata geçmeye başladı. Vatandaşlar, verilen destekler ve yeni haklar ile birlikte bireysel olarak da evlerini en kısa sürede kentsel dönüşüme sokmaya başladı.

Bununla birlikte site ve toplu uzlaşmalar yolu ile Güngören Belediyesi’ne başvuran vatandaşların talepleri doğrultusunda oluşturulan proje ve teklifler de hayata geçirildi.

Şişecam Konutları’nda ikamet eden vatandaşların talepleri üzerine Güngören Belediyesi tarafından geliştirilen proje ve teklifler tüm hak sahiplerinin yer aldığı bir tanıtım programında Belediye Başkanı Bünyamin Demir tarafından tanıtıldı.

Sunulan proje ve tekliflerin nihai olduğu kaydedilerek ‘Etkin Uzlaşma Modeli’ kapsamında % 80’lik uzlaşma istendi. Şişecam sakinleri verilen 1 aylık sürede % 97’lik rekor bir uzlaşama sağlayarak kentsel dönüşüme ‘evet’ demiş oldu.

Etkin Uzlaşma Modeli kapsamında uzlaşarak belediyeye başvuran ilçe sakinleri için de değerlendirmeler yapıldıktan sonra proje ve teklif sunumları yine Güngören Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından yapılacak.

Yorumlar (0)
15
açık