Peker Holding, Fortuna Düsseldorf ile el sıkıştı

Türkiye, İngiltere, Almanya ve İspanya’da faaliyet gösteren Peker Holding, futbol kulübü Fortuna Düsseldorf’un yeni inşa edilecek spor kompleksi binası için Alman ekiple el sıkıştı.

YURT DIŞI YATIRIMLARI 18.12.2021, 11:47
Peker Holding, Fortuna Düsseldorf ile el sıkıştı

Yurt dışında faaliyet gösteren Türk gayrimenkul şirketlerinin en önemlilerinden biri olan ve Peker GYO’yu da bünyesinde barındıran Peker Holding, Avrupa’da önemli işlere imza atıyor.

Peker Holding, futbol kulübü Fortuna Düsseldorf’un yeni inşa edilecek spor kompleksi binası için Alman ekiple el sıkıştı. Peker Holding ve Fortuna kulübü arasında ‘uzun süreli kiralamaya’ dayalı bir model için ön sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşmeye göre kompleksin inşası ve işletilmesi Peker Holding tarafından bu amaç için kurulan PekFor 95 GmbH şirketi tarafından yapılacak.

Uzun süreli kiralama konseptine göre geliştirilen projede, Fortuna Kulübü, spor kompleksinin kiracısı olarak kalacak. Üç kat üzerine kurulu bulunan ve yaklaşık 6 bin 300 metrekarelik dev alana sahip kompleks sayesinde, lisanslı, U23 ve U19 oyuncuları için tasarlanan alanlar ilk kez tek çatı altına toplanmış olacak.

Konu ile ilgili olarak Peker Holding Almanya Genel Müdürü Murat Beyazyüz, “Bu projenin genç yeteneklerin teşvik edilmesi ve lisanslama çalışmaları açısından da değerli olduğunun farkındayız. Aile, gelenek, çeşitlilik, dayanışma ve şeffaf iletişim değerleri Peker için olduğu kadar Fortuna Düsseldorf için de çok önemli. Bu anlamda Fortuna Düsseldorf Futbol Kulübü ile ortak bir yaklaşıma sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Bu proje kulübün vizyonunu tüm kesimler için daha da somut hale getirdi. Düsseldorf’taki önceki projelerimizde olduğu gibi, belediye ile yapılan görüşmeler de çok yapıcı ve güvene dayalı olarak devam ediyor. Bu projede belediye ve kulüp ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)