TOKİ, İstanbul Esenler’de 255 konut ve 48 dükkânlık yeni projeye imza atacak

Dar gelirli vatandaşlar için ülkemizin her yerinde konut inşa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’da da bir çok projeye imza atıyor. TOKİ, İstanbul Esenyurt’ta yeni bir proje için hazırlanıyor.

YENİ PROJE 09.12.2021, 19:18
TOKİ, İstanbul Esenler’de 255 konut ve 48 dükkânlık yeni projeye imza atacak

İhale (son teklif verme) tarih ve saati, 05.01.2022 - 14:00 olarak belirlendi. TOKİ’nin ‘Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 4. Etap 2. Bölge'nin ihalesi ise 5 Ocak 2022 tarihinde yapılacak.

İhale dokümanları  http://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ adresinden görülerek ve e-imza kullanılarak indirilebilecek. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 150 (YüzElli) takvim günüdür.

TOKİ Esenler projesi kapsamında 255 adet konutun yanı sıra 48 adet dükkan inşa edilecek. Bununla birlikte projede altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

İhalenin sonuçlandırılmasının ardından sözleşmenin imzalanmasıyla beraber 10 gün için yer tesliminin yapılacağı proje, şartnameye göre 600 (AltıYüz) takvim gününde tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek.

Proje ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz

Yorumlar (0)