KİPTAŞ’ın Pendik Çamçeşme Projesi'nde temel atılıyor

İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ) tarafından İstanbul Pendik'te hayata geçirilecek olan Çamçeşme projesinde temel atma için geri sayım başladı.

YENİ PROJE 15.11.2021, 15:38
KİPTAŞ’ın Pendik Çamçeşme Projesi'nde temel atılıyor

Bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ İstanbul genelinde hayata geçirmiş olduğu projelerde çalışmalarını sürdürüyor. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Pendik'te hayata geçirilecek olan Çamçeşme Projesi'nin şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Projede zemin iyileştirme çalışmaları sürerken, sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurt, "Pendik’te üreteceğimiz kaynak geliştirme projemiz için sahadaydık. Zemin iyileştirme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Yakında tüm detaylarını açıklayacağımız proje için temel atma hazırlıkları bitmek üzere” dedi.

346 milyon 777 bin TL'ye mal olacak olan  proje kapsamında 894 bağımsız bölüm yer alacak. 42 bin 24 metrekare arsa alanına sahip olan KİPTAŞ Pendik Çamçeşme projesinde yer alan konutlar 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı.

Proje kapsamında, 8 adet konut bloğu, 2 adet ticari blok, 2 adet sosyal tesis binası (kafeterya) ve 1 adet kreş binası inşa edilecek. Projede yer alan bloklar 12, 13 ve 15 kat olarak projelendirilmiş olup, sosyal tesis blokları 1 ve 2 kat olarak tasarlandı. KİPTAŞ Pendik projesinin 2023 yılının sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Yorumlar (0)