banner3

Besa Grup’tan Dev Proje

Ankara başta olmak üzere ülkemizin bir çok ilinde inşaat yatırımlarını sürdüren Besa Grup; 10 milyar TL’lik yatırım ile konut, alışveriş merkezi ve hastanenin yanında bir de film stüdyosu inşa edecek.

YENİ PROJE 30.05.2022, 07:21
Besa Grup’tan  Dev Proje

Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, 16 bin adet konutun hayata geçirileceği proje ile ilgili olarak “Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkisinde 16 bin konut, 2 otel, 1 film stüdyosu olan yeni projemize başlayacağız. 10 milyar TL ile hayata geçecek proje bünyesinde 1 hastane ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezini de planlıyoruz. Çalışmalara önümüzdeki yıl başlayıp 3 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” bilgilerini paylaştı.

Besa’nın 50 yıllık geçmişiyle bugüne kadar 6 binden fazla konut ürettiğini belirten Efe Bezci, “Sadece insanları bir çatı altında toplamak yerine sosyalleşecekleri, komşuluk ilişkilerini geliştirecekleri, huzur ortamı bulacakları, hemen yakınlarında sosyal donatılar olacak projeler hayata geçiriyoruz. Kent İncek de Besa’nın sürdürdüğü kalite anlayışının yansıdığı en prestijli projelerimizden. Son olarak projede 640 konut tamamlanmak üzere” diye konuştu.

Bezci, Bodrum’da özel bir projeye imza attıklarını kaydederek “Ankara’nın ilk AVM’si olan Galleria AVM’yi ‘Strip Mall’ konsepti ile yeniden düzenledik ve kiralamasını tamamlayarak hizmete açtık. Ankara’da ‘Avrupa’nın En Büyük Outleti’ projemizin geliştirme çalışmaları da aynı hızla devam ediyor. Ayrıca The BO Viera ile Bodrum’un en büyük inşaat, çevre, plan ve peyzaj revizyonunu hayata geçirdik. Toplam 150 dönüm arazi üzerinde tamamı deniz ve gün batımı manzaralı 315 villa ve rezidanstan oluşan, Hilton grubunun üst segment, soft branded markası CURIO’nun 85 odalı otelinin yer aldığı, arazinin doğal eğimlerini çok başarılı biçimde kullanan, mimarinin peyzajın içerisinde eridiği The BO Viera tamamlandığında Bodrum’un doğasına saygılı en önemli projesi olacak” değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
15
açık