Adopen, fiyatlarda % 30 indirim yaptı

Döviz kurunda yaşanan düşüşün ardından malzeme fiyatlarında da indirimler gelmeye başlamıştı. 15 bine yaklaşan inşaat demiri fiyatları dolarda yaşanan düşüşle birlikte 10 bin liranın altına gelirken sektörde en kapsamlı indirim haberi ise Adopen'den geldi. Yapmış olduğu son 3 zammı geri çeken Adopen, yaklaşık olarak % 30 indirim sağlamış oldu.

YAPI MALZEMELERİ 03.01.2022, 10:57
Adopen, fiyatlarda % 30 indirim yaptı

İnşaat sektörünün en önemli girdileri arasında yer alan plastik doğrama sektörünün önemli oyuncularından olan Adopen'in bayilerine yolladığı son 3 listesini geri çekerek fiyatlarda yaklaşık olarak % 30 indirime gittiğini belirtildi. +

Adopen yetkililerine teşekkür eden ve diğer firmalardan da aynı yaklaşımı beklediklerini kaydeden Müteahhitler Federasyonu Başkanı İsmail Kahraman “Sektörüm adına Adopen yönetimine teşekkür ediyorum. Tüm paydaşlardan aynı hassasiyet ile fiyatlarını revize etmesini bekliyoruz. Ekonominin ve sektörün istikrarı için üzerine düşeni yapan Adopen gibi firmaları ve fahiş fiyatlara devam eden üreticileri birbirinden ayıracağız. Aşırı artışlarla maliyet hesabı yapmakta zorlanan müteahhitler projelerini rölantiye almışken maliyetlerin düşmesiyle hareketlenecektir. Projeler yeniden başlayacak ve konut fiyatlarına da hızlı bir şekilde yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.

Konut maliyetlerini artıran önemli bir kalemin de cam olduğunu belirten ve fiyatların bu sektörde de revize edilmesi çağrısında bulunan Kahraman, sözlerine devamla “Yeni projelerin neredeyse tamamında cam cephe, konfor cam ve ısı camlar kullanılıyor. Projelerin olmazsa olmazı haline gelen cam son dönemlerde aşırı artışlar nedeniyle inşaat maliyetlerini olumsuz etkileyen malzemelerin başında geliyor. Sektör olarak ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Şişecam'dan fiyatları revize ederek ülke ekonomisine ve sektöre katkılarının artarak devam etmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)