BESA, İstanbul ve Bodrum’a odaklandı

Gayrimenkulden enerjiye, bilişimden turizme kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Besa Grup, İstanbul ve Bodrum başta olmak üzere yeni projeler için hazırlanıyor.

ÖZEL HABER 16.04.2022, 19:28
BESA, İstanbul ve Bodrum’a odaklandı

2022 yılını büyüme ile kapacaklarını kaydeden Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “Arsa yatırımlarımızı hızlandırdık. Geleceğe yatırım yapıyoruz. 50 yılı aşkın süreden beri hizmet veren bir şirketiz. Köklü yapımız nedeniyle krizlere direnç göstermeyi başarabiliyoruz. Pandemi nedeniyle çok sayıda firma küçülmeye giderken biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Tam pandemi bitti derken bir anda Rusya Ukrayna krizinin başlaması herkes gibi bizim de moralimizi bozdu. Ama bu kriz bize bir kez daha gösterdi ki her şirket bir şekilde enerji yatırımına girmeli. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde enerji yatırımları her zaman önemli” ifadelerini kullandı.

“Bodrum'un değerine değer katacak“

Bodrum’da yer alan The BO Viera projesinin yatırımcılar tarafından büyük ilgi karşılandığını dile getiren Bezci, “The BO Viera projemiz içinde Curio Collection markasını ülkemize getirmek için Hilton ile anlaştık. Curio Collection by Hilton, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın en seçkin 18 destinasyonunda, her biri özenle tasarlanmış 67 otelin yer aldığı özel bir koleksiyon. Hilton, Türkiye'deki ilk resort otelini, The BO Vue adıyla ve Besa Grup güvencesiyle Bodrum'da açmış olacak. Hem Besa Grup hem de ülkemiz için çok değerli olan bu iş birliği, dünyanın da en önemli tatil destinasyonları arasında yer alan Bodrum'un değerine değer katacak. The BO Vue'nun, gerçek bir unutulmaz konaklama deneyimi arayan meraklı gezginlerin Bodrum'daki vazgeçilmez adresi olacağından eminim” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul projelerinin yanında turizm sektöründe de yeni projeler için hazırlandıklarını belirten Bezci, “Ankara dışında da gayrimenkul yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz. Besa Grup olarak 2017 yılına kadar tüm yatırımlarımızı başkentimiz Ankara'ya yaptık. 50 yıllık deneyimimiz ve son 3 yılını geceli gündüzlü proje çalışmalarına adadığımız The BO Viera ile Bodrum'daki ilk projemizin çalışmaları devam ediyor. İstanbul'da ise şu anda Zorlu Center'da bir ofisimiz bulunuyor. İlerleyen zamanlarda İstanbul'da da gerek gayrimenkul gerek farklı sektörlerde birtakım projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

“Türkiye, cazibe merkezi olacak”

Bezci, Türkiye’nin gelecekte sadece bölgesinin değil dünyanın da en önemli ülkesi, cazibe merkezi olacağını kaydederek “Geleceğe dair büyük umutlar besliyoruz. Bu ülkeye yatırım yapan kaybetmez. Biz onlarca yıldan beri tüm kriz dönemlerinde bu bilinçle hareket ederek yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük” diye konuştu.

Yorumlar (0)