banner3

Turkeybuild 58 ülkeden 358 yabancı yatırımcıyı İstanbul'a getiriyor

İnşaat sektörünün, yerli ve yabancı temsilcilerin iş birliği platformu olan ‘Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’, 23 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında 44’üncü kez düzenlenecek. Dünya inşaat ve yapı sektörünün 5 büyük fuarı arasında yer alan Yapı Fuarı, 54 ülkeden 358 yatırımcı ve satın alma profesyonelini yerli iş ortakları ile buluşturuyor.

GÜNDEM 23.03.2022, 11:56
Turkeybuild 58 ülkeden 358 yabancı yatırımcıyı İstanbul'a getiriyor

İnşaat ve yapı sektörünün dünyadaki 5 büyük fuarından biri olan Yapı Fuarı, 58 ülkeden yatırımcı ve satın alma profesyonelini yerli iş ortakları ile buluşturuyor. İnşaat sektöründe katma değer yaratan, sektöre yeni iş fırsatları sunan, sektörün gelişimine yön veren ve her sene birbirinden zengin içerikleriyle sektörel bilgi paylaşımına imkânı sunan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 23-26 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 44’üncü kez gerçekleştirilecek.

Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlayacak. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek 44. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, güçlü küresel ağını inşaat ve yapı malzemeleri sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alma fırsatları yaratmayı hedefliyor.

2021’de 1 milyar euro’luk iş hacmi yaratan fuar, dünyanın dört bir yanından satın alma profesyonellerini yerli üreticilerle hibrit yaklaşımlarla İstanbul’da buluşturuyor. Bir önceki fuarda 11 ülkeden 218 davetli satın alma profesyoneli hem fiziksel hem de çevrimiçi platform Hyve Connect aracılığı ile ağırlanmıştı. Bu yıl ise Kanada, Şili, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya, İsviçre, Katar, Birleşik Krallık ve Yunanistan başta olmak üzere 58 ülkeden 383 yatırımcı ve satın alma profesyoneli, yeni yatırım ve iş birliği fırsatları için İstanbul’da buluşma gerçekleştiriyor.

‘16 ülkeden 300 yerli ve yabancı katılımcıyı ağırlayacağız’

Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul Direktörü Banu Keskin, fuarın ülke ekonomisine yadsınamaz bir katkı sağladığını kaydederek “Fuarımızın hinterlandı; batıda ve doğuda Balkanlara ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na, güneyde ise Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya kadar uzanıyor. Bu etki alanı ile dünyada sektöründe en büyük 5 fuar arasında yer alan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, ihracat kaleminde önemli paya sahip fuarlar arasındadır” ifadelerini kullandı.

Keskin, küresel anlamda sektörün güçlü ülkelerinin Yapı Fuarı’nda yer alacağını dile getirerek “Bu yıl Almanya, Rusya, Avusturya, Çin, Romanya, İtalya, Danimarka, Çekya ve Polonya başta olmak üzere toplam 16 ülkeden 30’un üzerinde yabancı katılımcı fuarda yer alacak. Yani 4 salonda toplam 16 ülkeden 300 yerli ve yabancı katılımcıyı ağırlayacağız. Bu rakamın, fuar gününe doğru olumlu yönde artmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Şu ana kadar toplamda 123 ülkeden 25 binin üzerinde ziyaretçinin çevrimiçi davetiye aldığı fuarda; Prefabrik Yapılar, Çevre Düzenleme, Peyzaj, Aydınlatma & Elektrik ürünleri, Kaba Yapı, Kapı-Pencere-Dış Cephe, Yalıtım-Yapı Kimyasalları ve İç Yapı ana ürün gruplarının yanı sıra, İskele Kalıp ve Asansör, İnşaat Makineleri ve El Aletleri sergilenecek ürün grupları arasında yer alacak.

16 oturumda 100’e yakın yerli ve yabancı konuşmacı yer alacak

Sıfır Enerji Binalara dönüşüm konusunda dünyanın dört bir yanından birçok lider ve yenilikçinin bir araya geldiği yılın en önemli Sıfır Enerji Bina etkinliği ZeroBuild Summit’22, bu yıl 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında ilk kez fiziksel olarak 44. Yapı Fuarı-TurkeyBuild ev sahipliğinde, İstanbul TÜYAP Kongre Merkezi’nde ‘Change Starts Here’ sloganıyla gerçekleştirilecek.

Altın Mıknatıs ‘Stant Tasarımı Ödülleri’ verilecek

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, stant tasarımlarında “sürdürülebilir” ve “yenilikçi ürünleri”yle markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren katılımcılarını Altın Mıknatıs "Stant Tasarımı Ödülleri" ile ödüllendirecek.

                                                                                             

Yorumlar (0)
15
açık