Polisan Kansai Boya Yalıtım Sistemleri'nden ısı tasarruf önerileri

Polisan Kansai Boya Yalıtım Sistemleri ve Teknik Operasyon Müdürü Yüksek Mimar Tuncel Altınel, konutlarda dış cephe ısı yalıtımının vatandaşlar için kazanımlarını anlattı.

YAPI MALZEMELERİ 19.11.2021, 12:31
Polisan Kansai Boya Yalıtım Sistemleri'nden ısı tasarruf önerileri

Konutların sıcaklığını korumanın ilk adımı olarak dış cephede ısı yalıtımı yapılması görülüyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan dış cephe yalıtımı sayesinde enerjide %70’e varan tasarruf sağlanabiliyor.

Gelen zamların da etkisiyle giderek artan enerji maliyetleri, binalarda ısı yalıtımını zorunlu kılıyor. Yaklaşan kış aylarından dolayı konut sahipleri, evlerinin sıcaklığını koruyarak enerji tasarrufu sağlamak için arayışlarını sürdürüyor.  İnsan, sağlık ve çevreye odaklı geliştirmiş olduğu ürünleri ile sürdürülebilirliği destekleyen Polisan Kansai Boya, enerji tasarrufu sağlayan yalıtım ürünleriyle de tüketicilerin cebini koruyor.

Polisan Kansai Boya Yalıtım Sistemleri ve Teknik Operasyon Müdürü Yüksek Mimar Tuncel Altınel, dış cephe yalıtımının ısı tasarrufuna nasıl ve ne oranda etkili olduğu ile ilgili olarak, “Dış cephe ısı yalıtımı ile binalarda %35-50 arasında enerji tasarrufu sağlanabilir. Binalarda çatı ve bodrum tavanları da şayet yalıtıma eklenir tasarruf oranı % 70’e kadar çıkabiliyor. Özellikle kullanılan levhaların kalınları etkili bir tasarruf yöntemi olarak öne çıkıyor” dedi.

Altınel, ısı kaybını önlemek için evlerde alınabilecek önlemlerle ilgili olarak, “Evlerde ısı kaybının önüne geçilebilmesi için binaların dış cephesinde TS 825 tarafından önerilen kalınlıkta levhalar kullanılarak ısı yalıtımı yapılması gerekiyor. Bu aşamadan sonra adım adım ilerleyerek ısı kaybı tümüyle ortadan kaldırılabilir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)