İntek Kalıp, Sırbistan'da projede tercih edildi

Sırbistan Karayollarının yatırımcısı olduğu Sremska Raça Kuzmin Karayolu ve Sav nehri üzerinde inşa edilecek olan köprü işlerinin gerçekleştirilmesi projesinde, İntek Kalıp sistemleri tercih edildi.

YAPI MALZEMELERİ 01.01.2022, 11:29
İntek Kalıp, Sırbistan'da projede tercih edildi

Sırbistan Ulaştırma Bakanlığı'nın finansörü, Sırbistan Karayolları'nın yatırımcısı, Taş Yapı’nın da ana yüklenicisi olduğu; Sremska Raça Kuzmin Karayolu ve Sav nehri üzerinde köprü işlerinin yürütülmesi projesinde İntek Kalıp sistemleri tercih edildi. Projenin ihale şekli, Tasarla & Yap konseptinde olurken Kuzmin -Sremska ve Pozega – Kotroman bölümlerinin tasarımı ve projelendirilmesi ile Sava Köprüsü ve Kuzmin- Sremska Raca otoyolunun yapım işlerini kapsıyor.

Projenin dizayn aşamasında, kalıp bütçesini azaltmak için 2017 – 2018 yıllarında Taş Yapı Ercan Havalimanı şantiyesine verilen kalıp stoklarının güncel durumu belirlendi. Yine aynı anda İntek süpervizörlerinin gözetiminde firmanın kullanılabilecek İstanbul depo malzemelerinin sayımı da yapılarak genel bir kalıp stoğu oluşturuldu.

Kalıp dizaynında, belirlenen stoklar şantiye teknik ekibinin de onayı alınarak kullanıldı ve böylelikle de kalıp maliyetinde ciddi bir tasarruf sağlanmış oldu.

Yorumlar (0)