banner3

Fuzul Holding, yeni yılda konut yatırımlarını hızlandıracak

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, şirket olarak yeni yılda konut sektörüne yönelik yatırımlarının artarak devam edeceğini kaydetti.

ÖZEL HABER 29.12.2021, 11:34
Fuzul Holding, yeni yılda konut yatırımlarını hızlandıracak

2022’de Covid-19 salgınına ve dünyada artan enflasyona rağmen marka olarak yatırımlarını sürdüreceklerini belirterek "FuzulOto ve FuzulEv markalarımızla gelecek yıl ciddi büyüme hedefliyoruz. Şube sayısının da 120'yi aşmasını planlıyoruz. Fuzul Holding tarafında ise Nevita ve Newinn'de portföyler ciddi oranda büyüyecek” ifadelerini kullandı.

Newinn ile profesyonel kiralama sektöründe de etkinliklerini artırdıklarını aktaran Akbal,"FuzulEv tarafında ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile tasarruf finansman sistemi için devlet denetimi oluştu. Burada sektörün şeffaflaşması, şirketlerin güçlü olması ve müşterilerin mağdur olmaması için bizzat devlet kurumlarıyla iletişimdeydik. Neticede sektör lehine kararlar alındı. Bu esnada FuzulEv de 108 şubeyi aştı” diye konuştu.

Fuzul Holding'in göz bebeği konumunda olan FuzulEv ve FuzulOto markalarıyla gelecek yıl ciddi büyüme hedeflediklerini belirten Akbal, “Şube sayısının da 120'yi aşmasını planlıyoruz. Yapı tarafında Balmumcu projemizin satışları yine 2022'de başlamış olacak. Nevita ve Newinn'de de portföyler ciddi oranda büyüyecek. Salgının ivme kazandığı Haziran 2020'de Başakşehir'de Avrasya Konutları projesini satışa çıkardık ve ilk etabında yer alan 453 konutun 405'i 1 günde satıldı” dedi.

Verilere göre 2021 yılının 11 ayında toplam konut satışlarında %  9 azalsa da banka kredisiz konut satışlarının % 22 yükselerek 1 milyon 20 bine yaklaştığını belirten Akbal, “Dolayısıyla ev almak isteyenlerin banka kredisiz seçenekleri daha çok değerlendirmeye başladığını görüyoruz. FuzulEv de burada en önemli alternatif” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık