banner3

Beykoz Çayırı 3 Ağustos'ta ihaleye çıkacak

Tolu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Beykoz Çayırı’nı millet bahçesine dönüştürecek inşaatlar için 3 Ağustos’ta ihale düzenleyecek.

GÜNDEM 02.08.2022, 20:31
Beykoz Çayırı 3 Ağustos'ta ihaleye çıkacak

Beykoz Çayırı imar planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde 2021 yılı Eylül ayı oturumlarında millet bahçesine dönüştürülmek üzere değiştirildi. Beykoz Belediyesi tarafından sunulan plan teklifinde çayıra; millet kıraathanesi, sanat atölyeleri, çay bahçesi, okçuluk ve tenis gibi spor alanları, cami, mescit, büfe, idari tesis, otobüs-teleferik hattı istasyonu, emsale dâhil olmamak üzere zemin altı otopark yapılmasının önü açıldı.

Beykoz Çayırı’nın inşaat alanı 1929 metrekareden, 4 bin 800 metrekareye yükseltilirken kamuoyunun tepkisini çeken plan değişikliği mecliste tartışmalara neden oldu.

TOKİ ise Beykoz Çayırı'na millet bahçesi inşaatı yapmak için ihale hazırlıklarını tamamladı. TOKİ,  ‘Beykoz İlçesi Yalıköy ve Ortaçeşme Mahalleleri Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi’ için 3 Ağustos günü ihale yapacak. Açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek olan ihalede, teklifler sadece elektronik ortamda alınacak.

Proje kapsamında konvansiyonel kalıp sistemiyle 2 bin 207 metrekare inşaat alanına sahip sosyal donatılar inşa edilecek. 104 bin 557 metrekarelik alanda millet bahçesi genel altyapı işleri ve rekreasyon alanları yapılacak. Çalışmaların 400 günde tamamlanması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
15
açık