banner3

Ege Yapı, yatırım zinciri başlatıyor

Ege Yapı, bu yıl sonuna kadar Kordon İstanbul, ÇamliYaka Konakları ve Cer İstanbul projelerinde teslimleri tamamlayarak yaklaşık 7 milyar TL değerinde yeni yatırım zinciriyle İstanbul ve İzmir'de 7 yeni proje geliştirmeyi hedefliyor.

YENİ PROJE 15.12.2021, 13:25
Ege Yapı, yatırım zinciri başlatıyor

Ege Yapı’nın yeni projeleri İstanbul'da Ispartakule, Beyoğlu, Çekmeköy ve Kasımpaşa, İzmir’de ise Urla, Dikili ve Alsancak'ta hayata geçirilecek.

Pandemi sürecinde iyi bir planlama yaparak üretim ve satış süreçlerini başarılı bir şekilde yönettiklerini ve proje teslimlerine başladıklarını kaydeden Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, "Güçlü finansal yapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu mühendislik çözümlerimiz ile sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Çekmeköy’de yükselen ÇamliYaka Konakları ile Tarihi Yarımada'da geliştirdiğimiz Cer İstanbul projelerimizde teslimlere başladık. Seyrantepe'de yer alan Kordon İstanbul projemizin ikinci etap teslimlerine de yılbaşından önce başlayacağız” diye konuştu.

The Superior Suites markamızın ilk binası 2022 yılı sonunda faaliyete geçecek” diyen Kabadayı,  “Önümüzdeki yıllarda da bu markamız ile yeni projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli yapı stoğunu geliştirmek için önümüzdeki 2 yıl içinde yaklaşık 7 milyar TL değerinde, İstanbul ve İzmir’in en değerli lokasyonlarında 7 projelik bir yatırım hamlesine başlıyoruz" dedi.

Kabadayı, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek "Ispartakule'de geliştireceğimiz proje, tamamı balkonlu veya bahçeli 462 konut ve 53 ticari üniteden oluşacak. Projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire tipleri ile açık hava cadde mağazaları ve açık/kapalı otoparklar yer alacak. Beyoğlu'nda hayata geçirmeyi planladığımız projemiz otel, balkonlu veya bahçeli 125 konut ve 6 ticari üniteden oluşacak. Çekmeköy'deki ikinci yatırımımız olacak projemiz çam ormanlarının arasında 3 katlı bloklardan oluşacak, 121 konut ve 17 ticari üniteyi kapsayacak. Kasımpaşa'daki projemiz ise tarihi un fabrikasının restorasyonu ile hayata geçirilecek olup otel, iş yeri ve dükkânlardan oluşacak. İzmir Dikili'deki projemiz, otel, ticari alanlar ve yüzme havuzlu villalardan oluşacak. Alsancak'ta tren garının yanında yer alacak projemiz konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Urla'daki projemizi ise yaklaşık 80 dönüm arazi üzerine 250 ile 450 metrekare arasında değişen toplam 70 müstakil villa olarak hayata geçireceğiz. Yeni yatırım zincirimizin ilk halkası olan Ispartakule'de inşaata ve ön talep toplamaya başladık” ifadelerini kullandı.

Kabadayı, gayrimenkul sektörü ve ekonomi gündemine ilişkin olarak da "Pandemi başlangıcında tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de yavaşlama gözlendi. Ancak sektörümüz Özelinde toparlanma hızlı oldu. Gayrimenkul sektörünün istihdama katkısı düşünüldüğünde en önemli lokomotif sektörlerden biri olarak bu yıl da ön planda olduğunu görüyoruz. Sektörümüz ekonomik büyümeye katkı konusunda üzerine düşen görevi her yıl yerine getirmeye devam ediyor. Biz de her dönem ekonomiye katma değer sağlayan bir marka olarak başarı ile kapattığımız 2021 yılının ardından 2022 yılı için yüzde 30 oranında büyüme ve toplamda planladığımız 7 proje ile 1700 kişilik yeni istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Bekleyen konut talebi, her geçen yıl artan yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgisi ve kentsel dönüşüm ile 2022 yılı ekonomimiz ve gayrimenkul sektörümüz için çok daha olumlu bir yıl olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
açık