Theraphy Hill Projesi Balçova’nın Son Büyük Parselinde Yükseliyor

Beyazağaçlar İnşaat’ın ikinci kuşak temsilcisi Mehmet Beyazağaç ve Mert Beyazağaç’ın ilk projesi olan ‘Theraphy Hill’ projesi Balçova’nın son büyük parselinde hayata geçiriliyor.

KONUT PROJELERİ 20.03.2021, 07:16
Theraphy Hill Projesi Balçova’nın Son Büyük Parselinde Yükseliyor

Mehmet Beyazağaç ve Mert Beyazağaç, ilk projelerini babalarının 2004 yılında satın almış olduğu arsada hayata geçiriyor. Balçova’da yer alan son büyük arsada yükselen ‘Theraphy Hill’ projesi Terapi ormanının hemen eteğinde konumlanıyor.

Projenin, ilk inşaat projeleri olduğunu dile getiren Mehmet Beyazağaç, “ancak acemilik çekmedik. 2018 yılında proje çalışmalarımıza başladık. Projelendirme aşaması biraz uzun sürdü. Her detayı düşünerek tasarladık. 2019 yılının sonunda projemize son şeklini verdik. 1.500 metrekarelik arsa üzerinde kademeli olarak giden bir bina tasarladık. 2020 yılının ilk ayında inşaat faaliyetlerine başladık.” şeklinde konuştu.

Beyazağaç, ’şehrin içinde, şehirden uzakta’ sloganıyla satışa başladıklarını ve ormanın dibinde yer alan son imarlı parsel olduklarını belirterek, “Bizden sonra imar parseli yok. 100 metre aşağısında çok işlek bir caddemiz var. 100 metre yukarısı ormana nazır sessiz sokak. Projemiz 3 blok ve 63 dairen oluşuyor. Hem deniz hem de orman manzarasına sahip 6 adet teraslı özel dairemiz mevcut. 3+1 dairelerimizi 115 metrekare, 2+1 dairlerimizi 65 ile 85 metrekare arasında tasarladık. Teraslı dairelerimizin teras genişliği 65 metrekare ile 120 metrekare arasında değişiyor” ifadelerini kullandı.

Beyazağaç, ‘Theraphy Hill’ projesi’nin inşaatının % 80 seviyesinde olduğunu belirterek, “Haziran sonunda inşaatı bitirip oturma ruhsatı başvurumuzu yapacağız. Kamuda Pandemiden dolayı esnek çalışma modeli uygulandığı için ruhsatların çıkması zaman alabiliyor. Ama biz haziran ayının sonunda imalatlarımızı tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

FİYATLAR 675 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Projenin 2020 yılının ortasında satışa çıkarıldığını belirten Beyazağaç, “2020 yılının 6. ayında satışa çıktık. Projenin yüzde 20’sini sattık. 2+1 dairelerimizin fiyatları 675 bin TL’den, 3+1 dairelerimizin fiyatları 975 bin TL’den başlıyor. Teraslı dairelerimizin fiyatı 1 milyon 500 bin TL’den başlıyor” dedi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne 800 metre mesafede konumlanan ‘Theraphy Hill Balçova’ projesi, İzmir İstinye Park AVM, Agora AVM, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve Balçova metro istasyonuna yakın mesafede bulunuyor.

Yorumlar (0)