Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı

İhalesi Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3464/2-3 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, yüklenici şirket Kuzu Toplu Konut İnş. A.Ş. ile 8 Aralık tarihinde imzalandı.

KAMU YATIRIMLARI 14.12.2021, 09:57
Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı

Konu ile ilgili olarak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3464/2-3 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Kuzu Toplu Konut İnş. A.Ş. ile 08.12.2021 tarihinde imzalanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe'deki hak sahipleri temsilcileriyle Kozyatağı'nda yer alan bir otelde görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşme esnasında Bakan Kurum, "Vatandaşlarımızın umutla beklediği inşaatla ilgili, yapımla ilgili, süreçle ilgili destek talepleri karşısında, bakanlık olarak, TOKİ Başkanlığımız ve Emlak Konut eliyle inşaatların yapım sürecine giriyoruz. Bu noktada Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüz bünyesinde sürecin tamamını yürütecek, uygulamaları da yine Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz eliyle yapacağız" diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
15
açık