Başakşehir Kayapark Sakura Evleri Projesi lansmana çıktı

Başakşehir Belediyesi ve Famir Yapı iş birliği ile Başakşehir’in Kayabaşı Mahallesi'nde hayata geçirilen ‘Kayapark Sakura Evleri'nin lansman toplantısı bugün gerçekleştirildi.

KAMU YATIRIMLARI 17.01.2022, 19:33
Başakşehir Kayapark Sakura Evleri Projesi lansmana çıktı

Başakşehir Belediyesi güvencesiyle hayata geçirilecek olan Kayapark Sakura Evleri; Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Atatürk Olimpiyat Stadı ve Kayapark Millet Bahçesi’ne komşu konumda hayata geçiriliyor.

Projenin lansman toplantısında, mutluluğun şehri Başakşehir’in ulaşım kolaylığı, modern konut siteleri, sağlam zemini ve yeşil alanlarıyla İstanbul’da en çok tercih edilen ilçelerden biri olduğunu belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kayapark Sakura Evleri aynı zamanda ilçemizin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak” ifadelerini kullandı.

Kartoğlu, Kayapark Sakura Evleri’ni, Türkiye’ye örnek olan ‘sosyal belediyecilik’ anlayışlarıyla hayata geçireceklerini belirterek “Bugüne kadar Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü konut projesi olan Mavera Comfort ve Bahçeşehir’in tam merkezinde yükselen sosyal konut projemiz Bahçeşehir Yuvam Evleri gibi pek çok projeyi hayata geçirdik. Hayatın her alanında olduğu gibi konut alanında da, ilklere ve enlere imza attık. Bugün sizlere tanıtmanın mutluluğu ve gururunu yaşadığımız Kayapark Sakura Evlerimizi, örnek sosyal belediyecilik anlayışımız ve kendi öz kaynaklarımızla inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Sağlığın merkezinde yemyeşil bir yaşam’ sloganı ile yükselecek olan Kayapark Sakura Evleri’nin  ilçedeki ilk kentsel dönüşüm projesi olacağını belirten Kartoğlu, “Kayapark Sakura Evlerimiz, doğanın ve sağlığın tam merkezinde yer alacak. Bir yanında Avrupa’nın en büyük sağlık komplekslerinden biri Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, diğer yanında ise Atatürk Olimpiyat Stadı ve Kayapark Millet Bahçesi. Muazzam bir konuma sahip Kayapark Sakura Evlerimiz, şehrin merkezinde, doğa ile iç içe yeni bir yaşamı herkes için mümkün kılacak” diye konuştu.

Kayapark Sakura Evleri Projesi’nde 445 konutun satışa sunulacağını kaydeden Famir Yapı Proje Müdürü Serkan Başel, “6 bloktan oluşan proje kapsamında, iki farklı tipte 267 adet 2+1 ile 178 adet 3+1 daire, ön talep fırsatı ve maliyetine yakın fiyatlarla satışa sunulacak. 17 bin 420 metrekare alan üzerinde yükselecek kentsel dönüşüm projesi, İstanbul Havalimanı’na yakınlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantısı, şehrin her bölgesine ulaşım imkanı sağlayan metro hatları ve otobüs güzergahları ile sakinlerine seçkin bir lokasyon avantajı da sunacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)